URO-MEDIC Szpital
ul. A.Krzywoń 4D
65-534 Zielona Góra
Godziny otwarcia:
pon.- ndz. 8:00 - 22:00
rejestracja telefoniczna lub online
tel. 68 888 02 20
URO-MEDIC Poradnie Specjalistyczne
Poradnia Chirurgiczna
Poradnia Urologiczna
Mapa dojazdowa do naszej Kliniki
tel. +48 68 888 02 20Okulistyka z zastosowaniem laserów w prywatnych klinikach stała się mocno ugruntowaną i szeroko akceptowaną metodą operacji chirurgicznych w ciągu ostatnich dziesięciu latach. Operacje z bardzo małym krwawieniem, dzięki doskonałej koagulacji lasera diodowego, mogą być skutecznie wykonywane w krótkim czasie i zwykle w znieczuleniu miejscowym.
Dzięki niezwykle cienkiemu włóknu laserowemu, laser może być bezpiecznie i precyzyjnie stosowany na wrażliwych strukturach oka w trybie kontaktowym. W porównaniu z innymi laserami, które wykorzystują tryb otwartej wiązki, użycie trybu kontaktowego zapobiega ryzyku uszkodzenia otaczającej tkanki. Tylko w kontakcie z tkanką docelową energia lasera diodowego jest aktywowana w bardzo małych impulsach, w wyniku czego cała energia lasera jest natychmiast absorbowana na końcówce włókna. Głębokość uszkodzenia termicznego jest zatem minimalna.
Najnowszym osiągnięciem biolitec® jest włokno laserowe „Sharp tip” z końcówką włókna laserowego w kształcie igły, opracowany specjalnie do zabiegów mikrochirurgicznych: Włókno to jest dostępne w czterech różnych średnicach punktu styku (0,25 mm, 0,20 mm, 0,15 mm i 0,10 mm) i jest tym samym pierwszym na świecie włóknem laserowym, które może ciąć i koagulować bez sprzężonych lub dostosowanych oddzielnych końcówek. Dzięki niemu interwencje chirurgiczne można przeprowadzać na najmniejszej możliwej przestrzeni z niespotykaną dotąd precyzją. Dzięki specjalnemu laserowi diodowemu biolitec® możliwe jest jednoczesne cięcie i koagulacja.
Zastosowania w Okulistyce :
Plastyka powiek (usunięcie złogów tłuszczu w worku łzowym): rozcięcie, endokoagulacja i lipoliza
Zespół suchego oka („suche oko”): zwężenie/okluzja ewakuacyjnego przewodu łzowego (koagulacja laserowa w przypadku zwężenia punkcika)
Dacryocystorhinostomia (DCR): Otwarcie lub ominięcie zatkanego worka łzowego lub przewodu nosowo-łzowego
Łzawiące oczy (epiphora): Otwarcie ewakuacyjnego przewodu łzowego (Endosonda końcówki lasera)
Chirurgia nowotworów (łagodne mięśniaki, ksantelaza, ksantoma itp.): Koagulacja, waporyzacja i wycięcie
Teleangiektazje (rozszerzone naczynka): Koagulacja w powiększeniu
Chalazia, Styes: Parowanie i koagulacja stanu zapalnego/cysty w gruczołach Meiboma lub gruczołach Zeisa i wokół nich z rozległym zatrzymaniem tkanki wydzielniczej
Naczyniak oczodołu („plama z wina porto”): koagulacja i parowanie